Kutná Hora

Něco málo o historii a současnosti Kutné Hory a jejího okolí.

P5100381Chrám svaté Barbory

patří neodmyslitelně k nejzajímavějším památkám Kutné Hory.
Návštěva Barbory stojí určitě za návštěvu. Pokud máte rádi dávnou historii a nebo obdivujete díla dávnych mistrů stavitelů, čtěte více informací zde


grosKutnohorské doly a ražba Pražského groše

Historie dolování v Kutné Hoře se datuje od konce prvního tisíciletí. Ale ten správný „boom“ přišel až ke konci 13. století. Šílenství bylo opravdové a každý kdo měl zdravé ruce a nějaký nástroj zkusil kopnout do země a prokopat se k stříbronosné žíle a tím k bohatství. Nebo stačilo mít štěstí a při orbě, či po vychřici … Pokračování článku zde.


mapy(1)Staré fotografie z Kutné Hory

Máte rádi prohlížení starých fotografií a rádi je srovnáváte se současným stavem? Pak je tento článek právě pro vás. Na výběr máte staré fotografie Kutné Hory z období 1900 – 1939, fotografie z 60. let minulého století a pak další balíček různých zákoutí Kutné Hory. Pro prohlídku klikněte sem.


Chrám svaté Barbory spolu s Jezuitskou kolejíPamátky Kutné Hory

Podívejte se alespoň prostřednictvím videa na vyhlášenou Kostnici, Chrám svaté Barbory a nebo se podívejte na Jezuitskou kolej z výšky. Další videa památek Kutné Hory naleznete zde.


Vstup do SionuAkce v okolí Kutné Hory

Máte rádi historické rekonstrukce v plné zbroji? Pak se podívejte jak se dobývá tvrz Malešov, která se nachází 6 km od naší chaty. Nebo než vyrazíte na prohlídku zachovalé zříceniny Sion, chcete si ho prohlédnout? Pokračujte dále zde.


toboganZábava v Kutné Hoře

Než vyzkoušíte nejdelší bobovou dráhu v České republice, podívejte, jak je dlouhá. A nebo máte rádi historická vozidla? Pak se podívejte, jak jezdí veteráni každý rok do vrchu. Vše naleznete zde.


Vstup do štolyZajímavosti z Kutné Hory

V tomto článku naleznete video Dokument Podzemní čechy a nebo také jak vypadaly záplavy v červnu 2013. Prosím, klikněte zde.