Kam na koupaliště?

Venkovní Kutnohorská letní plovárna zabírá 1 014 m2 vodní plochy, která je rozdělená na plaveckou a rekreační část (voda v bazénech je přihřívaná), součástí areálu jsou tři kurty na plážový volejbal.

Koupaliště je jen 2,5 km od naší chaty, pokud se vydáte pěšky nebo na kole. Cesta ze začátku vede po Táborské silnici, sejdete dolů k řece a pak na rozcestí u řeky před mostem se vydáte Královskou Procházkou podél řeky. Pokud půjdete podél řeky, dojdete až k plovárně.

Velký rybník  (přírodní koupaliště) se nachází nedaleko Kutné Hory a dostanete se k němu příjemnou procházkou „po mlýnech“. Trasa je dlouhá 4,7 km a vede malebným údolím proti proudu říčky Vrchlice po červené turistické značce z Palackého náměstí v Kutné Hoře až k hrázi Velkého rybníka, označovaného v historii jako Dolní královský rybník.

Rybník je jen 2,5 km od naší chaty, podívejte se na podrobný popis cesty, jak se k němu dostanete.

Velký rybník je oblíbené místo ke koupání, které nabízí čistou, ale vždy o něco chladnější vodu, svahy rybníka jsou většinou zalesněné, přístupy k vodě jsou střídavě skalnaté či travnaté, ze strany chatkové rekreační osady je přístup do vody z písečné pláže.