Výlety

stojan-cedule-navysoko2

Kutná Hora a okolí nabízí širokou škálu historických, přírodních a technických památek. Pokud už máte za sebou prohlídku centra Kutné Hory a chcete se podívat do okolí, věřte, že vás okolí ohromí úplně stejně jako krásné centrum.

Jste-li u nás ubytovaní jen na víkend, doporučujeme určitě prohlídku údolí řeky Vrchlice. Najdete zde naučnou stezku po starých mlýnech, které kdysi zásobovaly nejen Kutnou Horu. Dnes je dochováno jen pár mlýnů a další jsou jako jako torza dávné historie připomínkou, jak se zde na tak malém úseku řeky dříve žilo.

Pokud máte více času, určitě nesmíte minout prohlídku kopce Kaňk, kde se rozhlédnete z nově vybudované rozhledny a nebo si prohlídnete dnes již zavřený důl Turkaňk.

Vedle Hlavního nádraží Kutná Hora leží historická obec Malín s archeologickým nalezištěm slavníkovského hradiště. Slavníkovci zde již kolem roku 985 razili mince zvané denáry. Daleko dříve než Kutná Hora začla razit Pražské groše.

Vstup do KačinyAutem a nebo na kole se určitě vydejte do nejvýznamnější stavby empírové architektury, do zámku Kačina. Šest kilometrů od Kutné Hory stojí velkolepá budova na půdorysu otevřené podkovy s klasickým portikem o šesti sloupech s tympanonem. Celá stavba měří 227 m. V zámku se nachází i muzeum českého venkova.

Kuchyně na SionuOsm kilometrů od našeho ubytování stojí zřícenina hradu Sion. Postaven pravděpodobně husitským hejtmanem Janem Roháčem z Dubé. Svými opevňovacími prvky hrad náleží k výdobytkům husitského stavitelství. Zachovalá zřícenina potěší každého malého i velkého dobrodruha.

Stádo koní v KladrubechSměrem na Přelouč se musíte podívat na Kladrubskou jízdárnu a hlavně na jejich krásné koně. Cestou na kole budete míjet velké výběhy s těmito ušlechtilými krasavci. Nebo si domluvte prohlídku jízdárny.


 VÝLETY – OKRUHY – TRASY

 

Od nás až k „moři“ a zpátky

Pojďte na inspirující výlet přes centrum Kutné Hory až na Kaňk a zpátky. Více informací a rozpis trasy naleznete zde.


Výlet do neolitu a zpátky

Necelé čtyři kilometry vás dělí od jendoho z nejdůležitějších evropských nalezišť staré neolitcké kultury. Podívejte se na trasu zde.


11 zámků, 2 tvrze, 1 rozhledna a 1 zřícenina za jeden den!

Zkusili jste někdy projet 13 zámků a tvrzí za jediný den? Máme pro vás výzvu se kterou se budete moci chlubit všem svým známým a příbuzným. Rozpis trasy zámků je zde.